Auk 0106

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 9. Periode: 1880-1882

Fortegnelse over den i Enkedronningens Palais paa Amalienborg værende Samling af Kunstsager, bestaaende af Oliemalerier, Haandtegninger, Kobberstik og Lithografier i Glas og Ramme, Marmorbuster m.m., der bortsælges ved Auktion, som afholdes i Enkedronningens Palais paa Amalienborg Mandagen den 24. April 1882 og følgende Dage, Formiddag kl. 10. Samlingen er til Eftersyn Fredagen den 21de og Løverdagen den 22de April, fra Kl. 11-2, København 1882, 22 s.

22 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 0096aAuk 0100Auk 0101Auk 0102Auk 0103Auk 0104Auk 0105Auk 0106Auk 0107Auk 0108Auk 0109Auk 0110Auk 2061Auk 0091Auk 0092Auk 0093Auk 0094Auk 0095Auk 0096Auk 0097Auk 0098Auk 0099