Auk 0165

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 13. Periode: 1887-1888

Fortegnelse over en Samling Raderinger af danske Kunstnere, Malerier, Haandtegninger, Kobberstik, Portraiter, Lithografier, Photografier m.m., samt endel Autografer, som bortsælges ved offentlig Auction i Niels Juelsgade Nr. 6, Tirsdag d. 3. Mai 1887, eftermiddag Kl. 5 og følgende Dag ... Malerierne samt Kobberstikkene med Glas og Ramme sælges Tirsdag d. 3. Mai, Eftermiddag Kl. 5 (Chr. Hee's Efterf.), København 1887, 31 s.

11 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 0163Auk 0164Auk 0165Auk 0166Auk 0167Auk 0168Auk 0169Auk 0169aAuk 0170Auk 0171Auk 0172