Auk 0087

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 8. Periode: 1877-1879

Fortegnelse over en fortrinlig Samling af Oliemalerier, Aquareller og Haandtegninger af danske Kunstnere, saasom Buntzen, G. Christensen, la Cour, Rasmussen Eilertsen, J. Exner, Hans Friis, Lorenz Frølich, Gurlitt, Heinr. Hansen, J.L. Jensen, Jens Juel, Kjærschou, Küchler, Kyhn, Kølle, F.C. Lund, Lundby, Marstrand, Anton Melbye, Wilh. Melbye, Ernst Meyer, Monies, J.P. Møller, plum, Røry, Schleisner, Skovgaard m. Fl., som bortsælges ved Auktion i Hr. Hees Lokale, Niels Juelsgade 6, 1ste Sa

8 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 0087aAuk 0084Auk 0085Auk 0086Auk 0087Auk 0088Auk 0089Auk 0090