Auk 0035

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 4. Periode: 1860-1865

Fortegnelse over en Samling ældre og nyere fortrinlige Oliemalerier, Haandtegninger, Raderinger og Kobberstik, deriblandt en Deel sjeldne Portraiter af saavel danske som udenlandske Konstnere, tildels et Bo tilhørende, ligesom og en fortrinlig og betydelig Samling nye Pragt-Kobberstik og Lithographier samt nogle Billedværker, Konst- og andre Bøger, hvilket bortsælges ved offentlig Auction, der afholdes i Auctionslocalet i Gothersgaden Nr. 48 Onsdagen den 26de Februar 1862, Formiddagen Kl. 1

11 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 2051Auk 0031Auk 0032Auk 0033Auk 0034Auk 0035Auk 0036Auk 0037Auk 0038Auk 0039Auk 0040