Auk 0027

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 3. Periode: 1833-1859

Fortegnelse over en Samling af Malerier, Studier, Skizzer, Haandtegninger, Kobberstik, Raderinger, Lithographier, hvilke ved Auction bortsælges Tirsdagen den 19de Februar 1856 og følgende Dag, Formiddag Kl. 10, i Kunstforeningens Locale, Hjørnet af Nørregade og Dyrkøb Nr. 250, 2den Sal København 1856, 20 s.

12 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 2049Auk 2050Auk 0021Auk 0022Auk 0023Auk 0024Auk 0025Auk 0026Auk 0027Auk 0028Auk 0029Auk 0030