Auk 0026

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 3. Periode: 1833-1859

Fortegnelse over en god Samling Oliemalerier, Studier, Skizzer og Haandtegninger af danske og fremmede Kunstnere, Kobberstik, Raderinger, Træsnit og Lithographier, hvoriblandt en Samling Portraiter m.m., som bortsælges ved offentlig Auction, der afholdes paa Østergade Nr. 63, Onsdagen den 9de Januar 1856 og følgende Dag, Formiddag Kl. 10, København 1856, 26 s.

12 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 2049Auk 2050Auk 0021Auk 0022Auk 0023Auk 0024Auk 0025Auk 0026Auk 0027Auk 0028Auk 0029Auk 0030