Auk 0024

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 3. Periode: 1833-1859

Fortegnelse over endeel Biscuitfigurer, deels danske fra den kongelige Porcellainsfabrik, Lithophanier i bronceret Indfatning, Varer i antike Former, Gibsfigurer, tildeels efter Thorvaldsen, en meget betydelig Samling af Kobberstik og Lithographier efter Horace Vernet, Leopold Robert, Belanger, Paul Delaroche, samt mange andre, deriblandt endeel couleurte, endeel Raderinger m.v. [tilhørende Bing] ... som bortsælges ved offentlig Auction, der afholdes i Hotel du Nord, Kongens Nytorv 1, Torsdage

12 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 2049Auk 2050Auk 0021Auk 0022Auk 0023Auk 0024Auk 0025Auk 0026Auk 0027Auk 0028Auk 0029Auk 0030