Auk 0022

Anonyme danske auktionskataloger. Kronologisk ordnet. Mappe nr: 3. Periode: 1833-1859

Fortegnelse over en Samling Malerier i Oliefarve, Gipsafstöbninger, Farvelader, Tegnepapiir, Kobberstykker i og uden Ramme, Kobberværker, hvoriblandt Raphaels Loge, La Fages desseins, Gallerie de Düsseldoph, Lithographeringer til Denons Reise, m.fl. ... som ved Auction bortsælges förstkommende Löverdag den 11te April Kl. 10 Formiddag og fölgende Dage, i Gaarden N. 17 i Vimmeskaftet imod Betaling til A.R. Hornbech, boende paa Auctionsstedet, hvor Fortegnelsen erholdes for 6 Rbsk. Ovenanfö

12 kataloger digitaliseret
Se posten i bibliotekets katalog
Auk 2049Auk 2050Auk 0021Auk 0022Auk 0023Auk 0024Auk 0025Auk 0026Auk 0027Auk 0028Auk 0029Auk 0030